Ισοπαλο το φιλικό με Δόξα

Το Σάββατο το απόγευμα στο γήπεδο της Δράμας, η Xanthi FC αντιμετώπισε την τοπική Δόξα, οδεύοντας προς το φινάλε των φετινών της υποχρεώσεων. Ο Μίλαν Ράσταβατς είχε την ευκαιρία να δει την αγωνιστική κατάσταση των ποδοσφαιριστών που χρησιμοποίησε στο παιχνίδι που έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1. Ο Έρικ Γέντρισεκ στο 19ο λεπτό έκανε το 0-1 για την ξανθιώτικη ομάδα ενώ η Δόξα ισοφάρισε στο 56′ με τον Στεφάνοβιτς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κώστας Κοτσάνης (Χασιώτης – Παστιάδης) της ΕΠΣ Δράμας και 4ος διαιτητής ο κ. Χορόζογλου.

XANTHI FC: Γκαραβέλης, Σβάρνας, Μελιόπουλος, Τζουρίτσκοβιτς, Συλλά, Γέντρισεκ, Καμαρά, Φασίδης, Κασάδο, Κίκε, Λουσέρο. Στο ξεκίνημα της επανάληψης πέρασαν οι: Ντε Λούκας, Μεχία, Σουλεϊμάν Οκάν ενώ κατά τη διάρκεια του β’ μέρους αγωνίστηκαν και οι: Σταθάκης, Ορφανίδης, Σαμπανίδης, Χατζητερζόγλου.