ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΑΘΕΡΑ & ΣΙΓΟΥΡΑ Η SKODA ΞΑΝΘΗ

Το 3ο φιλικό παιχνίδι στην Τσεχία έδωσε το απόγευμα της Δευτέρας η SKODA ΞΑΝΘΗ που επιβλήθηκε με 2-1 της Βικτώρια Σίσκωφ που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Β! Εθνικής της Τσεχίας.
Ο προπονητής της SKODA ΞΑΝΘΗ Γιάννης Ματζουράκης σε ακόμη ένα παιχνίδι χρησιμοποίησε πλήθος ποδοσφαιριστών θέλοντας έτσι να δώσει σε όλους ευκαιρίες και φυσικά να διαπιστώσει την αγωνιστική κατάσταση τους.

Το 3ο φιλικό παιχνίδι στην Τσεχία έδωσε
το απόγευμα της Δευτέρας η SKODA ΞΑΝΘΗ που επιβλήθηκε με 2-1 της Βικτώρια Σίσκωφ
που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Β! Εθνικής της Τσεχίας.

Ο προπονητής της SKODA ΞΑΝΘΗ Γιάννης
Ματζουράκης σε ακόμη ένα παιχνίδι χρησιμοποίησε πλήθος ποδοσφαιριστών θέλοντας έτσι
να δώσει σε όλους ευκαιρίες και φυσικά να διαπιστώσει την αγωνιστική κατάσταση τους.

Ο τεχνικής ηγέτης της Βασίλισσας της
Θράκης χρησιμοποίησε ποδοσφαιριστές που στα προηγούμενα παιχνίδια δεν είχαν πάρει
αρκετό χρόνο συμμετοχής και έμεινε ευχαριστημένος από την προσπάθεια αλλά και την
ανατροπή του σκορ καθώς οι Τσέχοι είχαν προηγηθεί μόλις στο 8ο λεπτό με εύστοχη
εκτέλεση πέναλτι. Παράλληλα έχει μείνει ευχαριστημένος τόσο από τον ανταγωνισμό
όσο και από την διάθεση που δείχνουν οι ποδοσφαιριστές του.

Η SKODA ΞΑΝΘΗ με καλή κυκλοφορία και
πολύ καλές επιθετικές ενέργειες είχε τον έλεγχο του αγώνα και έφτανε με αρκετές
αξιώσεις στην αντίπαλη εστία. Η ισοφάριση ήρθε με τον Ζακ Παβιό λίγο πριν την συμπλήρωση
του πρώτου ημιχρόνου όταν και με δυνατό σουτ έστειλε τους δύο αντιπάλους ισόπαλους
στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη ο νεοαποκτηθείς Στέφαν
Γιάνσεν με κοντινό σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα που έμελλε να είναι και το
τελικό αποτέλεσμα καθώς οι κοντινές κεφαλιές των Καζάκη και Λάφατα δεν βρήκαν στόχο.

Επόμενος αντίπαλος είναι σήμερα Τετάρτη
η Πριμπραμ σε ακόμη ένα πολύ καλό και δυνατό φιλικό παιχνίδι. Το χθεσινό πρόγραμμα
περιλαμβανε δύο προπονήσεις.

Η SKODA ΞΑΝΘΗ ξεκίνησε τον αγώνα με τους:
Πιζανόφσκι, Τοροσίδη, Κοντοδήμο, Παβιό, Ζαπρόπουλο, Μαχράτζε, Λέο Μινέιρο, Μελισσά,
Γαρπόζη, Γιάνσεν και Τζόουνς. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν ακόμη οι Έμερσον,