Αφησε 2 βαθμούς στα Πηγάδια

Αγκαλιά με μια τεράστια νίκη βρέθηκε η Κέρκυρα στα Πηγάδια κόντρα στην Ξάνθη, αλλά ο Τριάδης με τον Κάστρο που μπήκαν ως αλλαγή χάλασαν τα σχέδια των «Φαιάκων».

Η ομάδα του Γιάννη Μαντζουράκη με εξαιρετική παρουσία στο β’ ημίχρονο προηγήθηκε στο 64′ με γκολ του Επστάιντ (φάση η οποία είχε αρχίσει από οριακή θέση οφσάιντ), έχασε ευκαιρίες και για άλλα γκολ και τελικά τιμωρήθηκε για την αστοχία στην τελευταία φάση του αγώνα.

Στο 93′ ο Τριάδης έβγαλε σέντρα ακριβείας στον Κάστρο, που με πολύ δύσκολη κεφαλιά και περιστροφή του σώματός του έστειλε την μπάλα να… αναπαυθεί στα δίχτυα της εστίας του Γιαννακόπουλου, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.