Ηρακλής – SKODA ΞΑΝΘΗ 2-4

Φιλική νίκη για την SKODA ΞΑΝΘΗ το απόγευμα της Τετάρτης στο Καυτανζόγλειο Στάδιο. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου επικράτησε με 2-4 σε ένα χορταστικό παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10′ με τον Βέλλιο να κάνει το 1-0 όμως ο Μπαξεβανίδης στο 17′ με διαγώνιο σουτ ισοφάρισε. Εννιά λεπτά αργότερα, ο Σολτάνι βρήκε τον Τριάδη που έκανε το 1-2 και στο 41′ ο ίδιος παίκτης με σουτ έκανε το 1-3. Ο Ηρακλής είχε δοκάρι στο 48′ με τον Καρασαλίδη και μείωσε στο 51′ με τον Μενεγκούσο και την SKODA ΞΑΝΘΗ να διαμορφώνει στο 76′ το τελικό 2-4 με τον Νιέτο.

Ηρακλής: Χουάντερσον, Καρασαλίδης, Ζιαμπάρης, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου, Κυριακίδης, Μοντέιρο, Πασάς, Τσιλιανίδης, Βέλλιος.
Έπαιξαν και οι: Γιαννίκογλου, Στάμου, Καραγκούνης, Κάσσος, Μενεγκούσο.
SKODA ΞΑΝΘΗ: Γκαραβέλης, Μπαξεβανίδης, Τριάδης, Περέιρα, Σολτάνι, Βασιλακάκης, Σκουρτάι, Φλίσκας, Ορφανίδης, Γούτας, Καμαρά.
Έπαιξαν και οι: Δεμενίκος, Χατζητερζόγλου, Κώστας, Ζώτος, Νιέτο, Μελισσόπουλος, Αλμέιδα, Φασίδης, Μπουνταγκίδη