“Υπνωτισμένη” η ομάδα μας

Δεν τα κατάφερε η SKODA ΞΑΝΘΗ στο παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής με τον Ατρόμητο στην έδρα της και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-2.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (12’ Ναπολεόνι, 43’ Παπαδόπουλο) και κράτησαν το υπέρ τους αποτέλεσμα μέχρι το τέλος παρά την προσπάθεια της ξανθιώτικης ομάδας.

Οι δηλώσεις των προπονητών

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ (Ατρόμητος Αθ.): «Πιστεύω πως κερδίσαμε δίκαια. Ειδικότερα στο πρώτο μέρος κάναμε μία πολύ καλή εμφάνιση. Πρεσάραμε ψηλά, αναγκάσαμε την SKODA ΞΑΝΘΗ να κάνει λάθη. Μέσα από τα «κλεψίματά» μας πετύχαμε το πρώτο γκολ και θα έλεγα πως με άνεση στο β’ μέρος κρατήσαμε το παιχνίδι στα μέτρα μας. Σε ένα διάστημα που η SKODA ΞΑΝΘΗ απείλησε μία φορά με τον Σολτάνι. Μέσα από την καλή κυκλοφορία κρατήσαμε τον αντίπαλο μακριά από την εστία μας και πήραμε μία επαγγελματική νίκη θα έλεγα. Καλή συνέχεια στην SKODA ΞΑΝΘΗ που διαθέτει φιλάθλους με υψηλό επίπεδο που αναγνωρίζουν τις προσπάθειες και των αντίπαλων ομάδων και τους χειροκροτούν.»

ΡΑΪΝΕΡ ΜΑΟΥΡΕΡ (SKODA ΞΑΝΘΗ): «Δεν είμαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα. Δεχθήκαμε δύο γκολ με δύο ευκαιρίες, Στο β’ μέρος πιστεύω ότι ήμασταν καλύτεροι. Είχαμε μία μεγάλη ευκαιρία με τον Σολτάνι κι αν σκοράραμε εκεί ίσως να γυρνούσαμε το παιχνίδι. Πρέπει να βελτιωθούμε αμυντικά και ιδιαίτερα στις στημένες φάσεις. Εμείς πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά και τον αγώνα κυπέλλου που έχουμε την Πέμπτη και το επόμενο παιχνίδι με την Λιβαδειά για το πρωτάθλημα.» Εισιτήρια: 1.405 Εισπράξεις: 8.759,5 €