Αγώνας Σπόρ

ΚΑΟΔ – ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ 85-81 (κ.α. 72-72)

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της National League 1 με τον ΛΕΥΚΙΠΠΟ να γνωρίζει την ήττα από τον ΚΑΟΔ στην παράταση με 85-81 και έτσι να ξεκινάει με το αριστερό τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα 2024-2025.

Η ομάδα του Γιώργου Ζαφειρούδη ξεκίνησε το παιχνίδι καλά και είχε το προβάδισμα στο σκορ έως και το 3ο δεκάλεπτο με τη διαφορά να φτάνει και στο +16 αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι βρήκαν επιθετικές λύσεις και εκμεταλλεύτηκαν το κακό διάστημα του ΛΕΥΚΙΠΠΟΥ με αποτέλεσμα να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση.

Έχοντας πλέον ψυχολογικό πλεονέκτημα η ομάδα της Δράμας κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα και να ξεκινήσει με νίκη το πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 12-19, 33-45,54-62, 72-72, 85-81(παρ)

Κ.Α.Ο.Δ. (Νίκος Γρηγοριάδης): Μάρκοβιτς 12, Ζαφειρούδης 28(5), Τραπεζάνογλου, 4, Μπέσσας 12(3), Ραντονιτς 9(2), Κολότσιος 9(3), Σεργιένκο 3, Μολής 5(1), Σταμουλής 3(1), Ανανιάδης Καφαντάρης.

ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ (Ζαφειρούδης): Καλαμπάκας 5, Κατσαμούρης 21 (3), Μακαρατζής (5), Απαζίδης 14 (2), Μπουτσακτή 8, Παλλάκης 3(1) Γιακούλας 2, Οικονομούδης 3, Φιλιππίδης, Διαμαντής.