Ντροπιαστική ήττα στη Λάρισα

Φινάλε με ήττα για την Xanthi FC στο 2017, καθώς η ξανθιώτικη ομάδα έχασε με 3-0 στο χιονισμένο AEL FC Arena από την Λάρισα, στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής της φάσης των «16». Οι παίκτες του Μίλαν Ράσταβατς δέχθηκαν τα γκολ που έκριναν την αναμέτρηση από τον Ναζλίδη στο α’ μέρος, που με πέναλτι στο 29ο λεπτό έκανε το 1-0 και στο 32’ με σουτ το 2-0, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν και Τρίτη φορά στο 90’ με τον Λεοζίνιο. Η ξανθιώτικη ομάδα που είχε δοκάρι με τον Συλλά στο 16’ θα έχει δύσκολο έργο ενόψει του επαναληπτικού αγώνα που θα γίνει στο Xanthi FC Arena και σε μία από τις ημερομηνίες 9-10-11 Ιανουαρίου 2018.