Σε βροχερό φόντο

Η καλή εμφάνιση της SKODA ΞΑΝΘΗ στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα στο ΟΑΚΑ δεν απέφερε κάτι θετικό για το ξανθιώτικο συγκρότημα που γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0 δεχόμενο και τα τρία γκολ στα τελευταία 12 λεπτά.

Η έκταση του σκορ στο παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής μπορεί να μην ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα όμως οι ποδοσφαιριστές και το προπονητικό επιτελείο της ομάδας θέλουν να ξεπεράσουν την 3η διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα και να κοιτάξουν μπροστά.

Η SKODA ΞΑΝΘΗ έφτασε στην Αλεξανδρούπολη της το πρωί της Κυριακής κι από εκεί οδικώς πήγε στο προπονητικό της

Η SKODA ΞΑΝΘΗ έφτασε στην Αλεξανδρούπολη της το πρωί της Κυριακής κι από εκεί οδικώς πήγε στο προπονητικό της κέντρο προκειμένου οι ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν στην μεγαλύτερη διάρκεια του χθεσινού αγώνα να ακολουθήσουν πρόγραμμα αποκατάστασης και οι υπόλοιποι να προπονηθούν κανονικά.

Ασκήσεις που έγιναν κάτω από βροχόπτωση. Προβλήματα τραυματισμών από το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό ευτυχώς δεν υπάρχουν καθώς οι ακτινογραφίες του Μάρκο Μαρκόφσκι το βράδυ του Σαββάτου ήταν «καθαρές» από το χτύπημα που δέχθηκε από τον Σαριέγκι στην μύτη κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Ο Μαρσελίνιο με την κάρτα που αντίκρισε συμπλήρωσε τέσσερις και τις επόμενες μέρες θα αποφασιστεί σε ποιο παιχνίδι από τα επόμενα τέσσερα θα απουσιάσει.