SKODA ΞΑΝΘΗ – Πλατανιάς 2-0

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα για την SKODA ΞΑΝΘΗ και 6η συνολικά μετά το 2-0 επί του Πλατανιά το Σάββατο το απόγευμα στο γήπεδό της. Οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη που είχαν δοκάρι στο 17’ με τον Βάλλα, σημείωσαν δύο γκολ στην επανάληψη με τους Ράνο (56’με πλασέ) – Μάνταλο (65’ με πέναλτι) κι έφτασαν τους 25 βαθμούς. Αποβλήθηκε ο Ράνος στο 84’ με δεύτερη κίτρινη.

Οι δηλώσεις των προπονητών

Άγγελος Αναστασιάδης (Πλατανιάς): «Έγινε ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο και οι δύο ομάδες μπορούσαν να προηγηθούν. Η SKODA ΞΑΝΘΗ είχε δοκάρι αλλά κι εμείς δύο – τρεις καλές ευκαιρίες για να πετύχουμε γκολ. Στο πρώτο μέρος πιστεύω ότι σαν ομάδα ήμασταν καλύτεροι. Μας έλειπε όμως η τελική προσπάθεια και η σωστή πάσα πριν το γκολ. Στο β’ μέρος κάναμε πολλά λάθη και στην ουσία κάναμε «δώρο» το παιχνίδι στον αντίπαλο. Συνεχίζουμε, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο. Χρειάζεται δουλειά και προσπάθεια απ’ όλους. Στο τέλος θα τα καταφέρουμε.»

Μαρίνος Ουζουνίδης (SKODA ΞΑΝΘΗ): «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου, όχι μόνο για το αποτέλεσμα αλλά συνολικά για την προσπάθεια. Εκτός από ένα 10λεπτο στο πρώτο μέρος, σε όλη την υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα, πιστεύω πως ελέγχαμε την αναμέτρηση και φαινόταν ότι θα σκοράρουμε. Είχαμε πολλά προβλήματα (τραυματισμών, κούρασης) τα οποία ξεπεράσαμε. Στο παιχνίδι μας σήμερα είχαμε ψυχή, πάθος και ωριμότητα και με αυτή τη νέα νίκη είχαν αντίκτυπο και οι βαθμοί της περασμένης αγωνιστικής. Σήμερα παίζαμε με μία ομάδα που είχε τους ίδιους στόχους με μας και είναι σημαντικό ότι καλύψαμε και το σκορ του πρώτου αγώνα. Τώρα θέλουμε μία ακόμη καλύτερη στην συνέχεια και με την επάνοδο των παιχτών που αντιμετωπίζουν προβλήματα αλλά και την ετοιμότητα των νεαρών να παίξουμε και καλύτερο ποδόσφαιρο.»

Εισιτήρια: 1.056 Εισπράξεις: 6.557 €