Νίκη στο φιλικό

Φιλικό παιχνίδι με τον Αιγινιακό έδωσε η SKODA ΞΑΝΘΗ το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδό της και ο Μαρίνος Ουζουνίδης που μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής, είχε την ευκαιρία να δει την αγωνιστική ετοιμότητα των ποδοσφαιριστών του. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από το γκολ του Πέτρου Μάνταλου στο 16’ (με σουτ έκανε το 1-0) και από τα δύο τέρματα του Αντώνη Ράνου στην επανάληψη. Στο 78’ πήρε το «ριμπάουντ» από την απόκρουση του τ/φ στο σουτ του Κομεσίδη κάνοντας το 2-0 και στο 87’ με όμορφο πλασέ «έγραψε» το τελικό 3-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χρήστος Γκράνας (Χατζημωυσιάδης – Εμπλιούκ) της ΕΠΣ Ξάνθης.
SKODA ΞΑΝΘΗ: Λοντίγκιν,Παΐτο, Βάλλας, Μπαξεβανίδης, Γούτας, Σμιθ, Πρίτας, Φλίσκας, Πλατέλλας, Ονουάτσι, Μάνταλος. Έπαιξαν και οι: Τριάδης, Λυμπερόπουλος, Κούτεβ, Μπέρτος, Νάκα, Μαρσελίνιο, Ράνος, Κομεσίδης, Τσαμούρης, Ντάνι, Βασιλακάκης, Τορομανίδης.
Αιγινιακός:Ράπτης, Μητράκας, Αχαλινόπουλος, Λιόλιος, Σαββίδης, Μηλικούδης, Γούτσιος, Καθάριος, Γιαουλτζής, Κυρτέγος, Έξαρχος. Έπαιξαν και οι: Σακελλαρίδης, Κοκόλης, Λάρντι, Γιαντσέλης, Καραντασιάδης, Ντούλας, Καραγιάννης.