Αγώνας Σπόρ

ΑΟ ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-0

Στο παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα που έγινε στο Xanthi FC Arena το απόγευμα του Σαββάτου (10/10) ο ΑΟ Ξάνθη υποδέχθηκε τον Πανσερραϊκό. Η ομάδα του Τόνι Πόποβιτς επικράτησε με 1-0 χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Ράντοσλαβ Βασίλεφ με κεφαλιά στο 24ο λεπτό  μετά από ωραία εκτέλεση κόρνερ του Σιατραβάνη . Ο Βούλγαρος λίγα λεπτά νωρίτερα (18΄) έκανε ωραίο γυριστό μετά από σέντρα του Στάθη και απέκρουσε ο τερματοφύλακας .

Η τεχνική ηγεσία έδωσε χρόνο συμμετοχής στους ποδοσφαιριστές της, προκειμένου να ανεβάσουν τους απαιτούμενους αγωνιστικούς ρυθμούς, στον τέταρτο κατά σειρά φιλικό αγώνα.Και με την προσθήκη των παικτών που αποκτήθηκαν τις τελευταίες ημέρες η ομάδα δυναμώνει ακόμη περισσότερο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Θόδωρος Γιαπουτζής (Σαββόγλου – Σπάρταλης).

ΑΟ ΞΑΝΘΗ (Popovic): Βέλιτς, Στάθης, Ρουσσάκης, Τσαμούρης, Παντελιάδης, Θυμιάνης, Τεσλιγια, Σουλεϊμάν, Βασίλεφ, Σιατραβάνης, Αλή.

Έπαιξαν και οι: Μπέντο, Ισαακίδης, Μπριλάντε, Κέβιν, Έλλιοτ, Παπάζογλου Θ., Ντίνας, Φασίδης, Βαλμάς, Χαλήλ Ιμπράμ.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Στοΐλας): Καβουσάκης, Ζέρης, Κάλι, Κουτσίδης, Πίντο, Κρητικός, Τσιμίκας, Κόνσι, Κεσιέ, Γεωργιάδης, Γκούρτσας.

Έπαιξαν και οι: Γουναρίδης, Γιανναράκης, Τσόπελας, Γερολύμος, Γράβας, Στγεργίδης, Μεσκανάκης, Ολαϊτάν, Πέτρου, Πράντο.