Φινάλε με ήττα

Φινάλε με ήττα για την SKODA ΞΑΝΘΗ στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Superleague 2014-15. Στο Δημοτικό Στάδιο της Κομοτηνής η ξανθιώτικη ομάδα έχασε με σκορ 2-0 από τον Πανθρακικό. Τα γκολ του αγώνα σημειώθηκαν από τον Κάσες στο 21ο λεπτό και από τον Ίγκορ στο 31ο.

Στην 8η θέση της βαθμολογίας τερμάτισε η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου. Σε 34 αγωνιστικές κέρδισε 12 παιχνίδια, 11 έληξαν ισόπαλα ενώ γνώρισε την ήττα σε άλλα τόσα. Εντός έδρας είχε 8 νίκες, 7 ισοπαλίες και 2 ήττες ενώ μακριά από το γήπεδό της κέρδισε 4 φορές, πήρε βαθμό άλλες 4 ενώ έχασε σε 8. Συνολικά σκόραρε 44 φορές ενώ δέχθηκε 41 γκολ έχοντας για πρώτους σκόρερ τους Παντελή Καπετάνο και Σίλβα Κλέιτον με 10 γκολ. Κορυφαίος σε χρόνο συμμετοχής ήταν ο Αντριάν Λουσέρο.