Προσπάθησε αλλά…

Η Xanthi FC κέρδισε την Λάρισα στον επαναληπτικό αγώνα της Γ! Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, όμως το τελικό 2-0 του Xanthi FC Arena δεν της έδωσε την πρόκριση, αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν κερδίσει με 3-0 στον πρώτο αγώνα.

Τα γκολ που έκριναν την αναμέτρηση σημείωσε ο Δημήτρης Μελιόπουλος στο 28ο λεπτό του αγώνα με κεφαλιά και ήταν το πρώτο του με την ξανθιώτικη ομάδα κάνοντας το 1-0 ενώ στο 63′ ο Σαλιμό Συλλά που σκοράρει για 2η φορά με πανέμορφο σουτ έκανε το 2-0.

Με 10 παίκτες ολοκλήρωσε την αναμέτρηση η Xanthi FC καθώς ο Ντουρίτσκοβιτς στο 67′ ενώ η Λάρισα με 10 αφού αποβλήθηκε ο Ντέλετιτς στο 61′ και στο 85′ ο Καρατάσιος.