XANTHI FC – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1-1

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Xanthi FC αναδείχθηκε ισόπαλη με τον αντίπαλό της. Μετά το 0-0 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, το απόγευμα της Κυριακής στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Super League «Σουρωτή», οι παίκτες του Μίλαν Ράσταβατς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με τον Παναιτωλικό στο Xanthi FC Arena στο τελικό 1-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μοράρ στο 21ο λεπτό με τον Έρικ Γέντρισεκ να σημειώνει το πρώτο γκολ της Xanthi FC για φέτος με το εύστοχο πέναλτι στο 42ο λεπτό.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Xanthi FC αναδείχθηκε ισόπαλη με τον αντίπαλό της. Μετά το 0-0 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, το απόγευμα της Κυριακής στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Super League «Σουρωτή», οι παίκτες του Μίλαν Ράσταβατς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με τον Παναιτωλικό στο Xanthi FC Arena στο τελικό 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μοράρ στο 21ο λεπτό με τον Έρικ Γέντρισεκ να σημειώνει το πρώτο γκολ της Xanthi FC για φέτος με το εύστοχο πέναλτι στο 42ο λεπτό.

Δοκάρι με τον Λισγάρα είχε η ξανθιώτικη ομάδα στο 58’ κι αρκετές ευκαιρίες στην επανάληψη, όμως δεν κατάφερε να σημειώσει δεύτερο γκολ.

Ντεμπούτο για την ξανθιώτικη ομάδα στη βασική 11άδα πραγματοποίησε ο Τζέφρι Σαρπόνγκ.