SKODA ΞΑΝΘΗ – Ολυμπιακός 0-2

Την ήττα γνώρισε η SKODA ΞΑΝΘΗ το απόγευμα της Κυριακής από τον Ολυμπιακό στο γήπεδό της. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με το φάουλ του Μασάδο στο 29’ και με την προβολή του Τζιμπούρ στο 67’ επικρατώντας με 0-2. Η ξανθιώτικη ομάδα μετά από τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος γνώρισε την ήττα ενώ η εστία του Λοντίγκιν παραβιάστηκε μετά από 410 λεπτά.

Οι δηλώσεις των προπονητών

ΧΟΣΕ ΜΙΓΚΕΛ ΓΚΟΝΖΑΛΕΣ ΜΑΡΤΙΝ ΝΤΕΛ ΚΑΜΠΟ (ΜΙΤΣΕΛ): «Το θετικότερο είναι ότι η ομάδα κατάλαβε τι έπρεπε να κάνει και το έπραξε στο γήπεδο. Έτσι καταφέραμε να πετύχουμε τον στόχο μας. Ήμασταν κυρίαρχοι και στην επίθεση και στην άμυνα στο σημερινό παιχνίδι.»

ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ (SKODA ΞΑΝΘΗ): «Η απόδοσή μας ήταν τέτοια που δεν μπορούσαμε να ζητήσουμε τίποτα περισσότερο. Και ατομικά και σαν ομάδα για να κερδίσεις έναν καλύτερο αντίπαλο χρειάζεται να είσαι στο 100%. Με την εμφάνισή μας σήμερα, δεν μπορούσαμε να διεκδικήσουμε κάτι περισσότερο. Ελπίζω η κακή μας απόδοση να ήταν αυτή. Το Σάββατο έχουμε ένα πολύ σημαντικό ματς και θέλουμε να προετοιμαστούμε όσο μπορούμε καλύτερα. Πρέπει να νικήσουμε και να κοιτάξουμε διαφορετικά πράγματα στην συνέχεια. Δεν έχω παράπονο από την σημερινή προσπάθεια των παικτών μου. Έχουν δικαίωμα σε μία κακή παρένθεση. Συνεχίζουμε κι ελπίζουμε ο κόσμος να είναι κοντά μας στην συνέχεια. Εύχομαι στον Ολυμπιακό καλή επιτυχία για το παιχνίδι της Πέμπτης. »

Εισιτήρια: 2.780

Εισπράξεις: 29.225 €