Στους 16 του κυπέλλου η Ξάνθη

Η δεύτερη νίκη στη φάση των ομίλων «σφράγισε» και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου για την SKODA ΞΑΝΘΗ. Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου επιβεβαίωσαν την διαφορά της κατηγορίας και στον αγωνιστικό χώρο φτάνοντας στην νίκη με σκορ 3-1 επί της Ζακύνθου.Γουάλας και Παπαστεριανός μέσα σε τέσσερα λεπτά στο α’ μέρος (28’-31’) πέτυχαν τα δύο πρώτα γκολ των γηπεδούχων με τον Σολτάνι στο 58’ να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Η δεύτερη νίκη στη φάση των ομίλων «σφράγισε» και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου για την SKODA ΞΑΝΘΗ. Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου επιβεβαίωσαν την διαφορά της κατηγορίας και στον αγωνιστικό χώρο φτάνοντας στην νίκη με σκορ 3-1 επί της Ζακύνθου.Γουάλας και Παπαστεριανός μέσα σε τέσσερα λεπτά στο α’ μέρος (28’-31’) πέτυχαν τα δύο πρώτα γκολ των γηπεδούχων με τον Σολτάνι στο 58’ να διαμορφώνει το τελικό 3-1. Στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου είχε μειώσει ο Ευθυμιάδης ενώ Βάλτερ και Καπετάνος είχαν δοκάρια στο 51’ και το 84’ αντίστοιχα.Ντεμπούτο για την SKODA ΞΑΝΘΗ πραγματοποίησε ο Πέτρος Ορφανίδης.Από τον 3ο Όμιλο την πρόκριση πήρε ο ΟΦΗ με 7 βαθμούς, η 2η SKODA ΞΑΝΘΗ με 6 ενώ 3η τερμάτισε η Ζάκυνθος με 4 πόντους και τελευταία η Νίκη Βόλου χωρίς βαθμό.