1-1 και με τον ΠΑΟ στα Πηγαδια

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Xanthi FC και Παναθηναϊκός στο παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League Σουρωτή που έγινε στο Xanthi FC Arena την Κυριακή το βράδυ. Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας με τον Άλτμαν στο 18’, με τους παίκτες του Μίλαν Ράσταβατς να ισοφαρίζουν σε 1-1 στο 78’ με την κεφαλιά του Γέντρισεκ που έφτασε τα 6 γκολ στο πρωτάθλημα.

Η ξανθιώτικη ομάδα μετά την 6η φετινή της ισοπαλία και 5η στο γήπεδό της, έχει πλέον 18 βαθμούς, ενώ η επόμενή της υποχρέωση είναι ο πρώτος αγώνας κυπέλλου για τη φάση των «16» την ερχόμενη Πέμπτη, με αντίπαλο τη Λάρισα εκτός έδρας.