Τρία και λίγα ήταν…

Την 3η διαδοχική εντός έδρας ήττα γνώρισε η SKODA ΞΑΝΘΗ το απόγευμα της Τετάρτης στο γήπεδό της. Ο ΠΑΣ Γιάννινα πετυχαίνοντας δύο γκολ στο πρώτο μέρος με τους Τζημόπουλο (7’) και Κοροβέση (31’) κι άλλο ένα στην επανάληψη με τον Ίλιτς (58’) έφτασε στο τελικό 0-3.

Οι δηλώσεις των προπονητών

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ (ΠΑΣ Γιάννινα): «Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια σ’ όλα τα παιδιά, πιστεύω ότι έκαναν μία πολύ μεγάλη προσπάθεια. Είχαμε καλή εικόνα και κερδίσαμε δίκαια. Σε ότι αφορά το παιχνίδι ξεκινήσαμε πολύ καλά, δημιουργήσαμε ευκαιρίες για να σκοράρουμε, κάναμε το 1-0 γρήγορα, και διαχειριστήκαμε καλά την εξέλιξη του αγώνα. Είχαμε διαβάσει καλά και τον αντίπαλο και τα τρία γκολ, τα δοκάρια και οι ευκαιρίες που είχαμε αποδίδουν την εικόνα του αγώνα και την εμφάνισή μας. Αιφνιδιάσαμε την SKODA ΞΑΝΘΗ, πετύχαμε το πρώτο γκολ νωρίς και το παιχνίδι γύρισε προς το μέρος μας. Η SKODA ΞΑΝΘΗ δεν έβγαλε στο ματς την εικόνα που περιμέναμε. Χαιρόμαστε μόνο σήμερα γι’ αυτό το αποτέλεσμα. Δεν θέλω να χάσουμε τον δρόμο μας, έχουμε ένα πολύ σπουδαίο παιχνίδι μπροστά και πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για την συνέχεια.»

ΡΑΪΝΕΡ ΜΑΟΥΡΕΡ (SKODA ΞΑΝΘΗ): «Για μένα σήμερα ήταν ένα απίστευτο παιχνίδι. Δεν ξέρω τι πάθαμε σήμερα. Ξεκινήσαμε πολύ άσχημα. Ήταν καθαρά τα γκολ που δεχθήκαμε. Μόνο για 10 λεπτά στο ξεκίνημα του β’ μέρους είμαι ευχαριστημένος. Σ’ αυτή τη διάρκεια είχαμε το δοκάρι του Μάνταλου αλλά ήταν μόνο 10 λεπτά καλά από τα 90 λεπτά. Αυτό όμως δεν είναι τίποτα. Είμαι απογοητευμένος και πρέπει να ζητήσω συγνώμη. Μετά το παιχνίδι ο κ. Πανόπουλος με ενημέρωσε ότι τελείωσε η συνεργασία μας. Θέλω να ευχαριστήσω τους πάντες για τη συνεργασία μας όλο αυτό το διάστημα.»