Γκολ και θέαμα στη γιορτή ποδοσφαίρου του 4ου Πρωτοχρονιάτικου Τουρνουά της SKODA ΞΑΝΘΗ

Τρεις μέρες γεμάτες… ποδόσφαιρο είχαν την ευκαιρία να περάσουν τα τμήματα των 11 συνολικά ομάδων από όλη την Ελλάδα που συμμετείχαν στο 4ο Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά της SKODA ΞΑΝΘΗ.

Τρεις μέρες γεμάτες… ποδόσφαιρο είχαν την ευκαιρία να περάσουν τα τμήματα των 11 συνολικά ομάδων από όλη την Ελλάδα που συμμετείχαν στο 4ο Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά της SKODA ΞΑΝΘΗ.
Η διοργάνωση που έλαβε χώρα από τις 3 έως τις 5 Ιανουαρίου, στέφθηκε με επιτυχία και στο τέλος οι υπεύθυνοι της ξανθιώτικης Ακαδημίας δέχθηκαν τα «μπράβο» και τα «συγχαρητήρια» για μία προσπάθεια που πλέον γίνεται θεσμός. Πολλά παιχνίδια με… αμέτρητα γκολ και συγκινήσεις για τους μικρούς αθλητές του ποδοσφαίρου που έφεραν πιο κοντά τις ομάδες αλλά και τους ανθρώπους που συμμετείχαν σ’ αυτή την γιορτή του ποδοσφαίρου.
Το 4ο Πρωτοχρονιάτικο τουρνουά της SKODA ΞΑΝΘΗ διεξήχθη σε τρεις κατηγορίες που αφορούσαν τμήματα Παιδικού, Προπαιδικού και πρωταθλήματος Junior. Στην τελετή λήξης που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή το μεσημέρι τόσο ο Υπεύθυνος Ακαδημιών της SKODA ΞΑΝΘΗ Περικλής Καλογιάννης, όσο και ο Τεχνικός Διεθυντής των Ακαδημιών Βασίλης Δανιήλ αφού ευχαρίστησαν τις ομάδες που συμμετείχαν στο τουρνουά στην συνέχεια προχώρησαν στις απονομές αναμνηστικών μεταλλίων και ειδικών βραβεύσεων για όλους αυτούς που εντυπωσίασαν με τις επιδόσεις τους.
Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα συνολικά αποτελέσματα καθώς κι ένα μεγάλο φωτογραφικό αφιέρωμα από τους αγώνες του τριημέρου καθώς και από τις απονομές που ετοίμασε το www.skodaxanthifc.gr

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ (γεν. 1999-2000)

Α’ Όμιλος
Παρασκευή 3 Ιανουαρίου
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Αγροτικός Αστέρας Α’ 4-1
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Olimpic FA Λάρισας 4-0
Σάββατο 4 Ιανουαρίου
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Olimpic FA Λάρισας 3-0
Αγροτικός Αστέρας Α’ – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-2
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 6-0
Αγροτικός Αστέρας Α’ – Olimpic FA Λάρισας 4-0
Η Βαθμολογία
1. SKODA ΞΑΝΘΗ Α’
2. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
3. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Α’
4. OLIMPIC FA ΛΑΡΙΣΑΣ

Β’ Όμιλος
Παρασκευή 3 Ιανουαρίου
Πανθρακικός – Αγροτικός Αστέρας Β’ 5-0
Καππαδόκες Αλεξ/πολης – ΑΠΟΞ 5-0
Σάββατο 4 Ιανουαρίου
Πανθρακικός – ΑΠΟΞ 7-0
Αγροτικός Αστέρας Β’ – Καππαδόκες Αλεξ/πολης 0-3
Πανθρακικός – Καππαδόκες Αλεξ/πολης 1-0
Αγροτικός Αστέρας Β’ – ΑΠΟΞ 5-1
Η Βαθμολογία
1. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
2. ΚΑΠΠΑΔΟΚΕΣ
3. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Β’
4. Α.ΠΟ.Ξ.

Αγώνες Κατάταξης
Κυριακή 5 Ιανουαρίου
Αγροτικός Αστέρας Α’ – ΑΠΟΞ 3-0
Olimpic FA Λάρισας – Αγροτικός Αστέρας Β’ 1-1 (4-3 πεν.)
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Καππαδόκες Αλεξ/πολης 2-1
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Πανθρακικός 1-0

Η Τελική Βαθμολογία
1. SKODA ΞΑΝΘΗ Α’
2. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
3. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
4. ΚΑΠΠΑΔΟΚΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
5. OLIMPIC FA ΛΑΡΙΣΑΣ
6. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Β’
7. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Β’
8. Α.ΠΟ.Ξ.

MVP: Ερτορούλ Αλή (SKODA ΞΑΝΘΗ)
1ος Σκόρερ: Μολλά Ιμπραήμ (Ολυμπιακός) 9 γκολ
Καλύτερος τ/φ: Λάμπρου (Εθνικός Λαγυνών)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟΥ (γεν. 2001-2002)

Α’ Όμιλος
Παρασκευή 3 Ιανουαρίου
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ατρόμητος Τριαδίου 8-3
Olimpic FA Λάρισας – ΑΠΟΞ 1-6
Σάββατο 4 Ιανουαρίου
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – ΑΠΟΞ 4-1
Ατρόμητος Τριαδίου – Olimpic FA Λάρισας 3-0
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Olimpic FA Λάρισας 7-0
Ατρόμητος Τριαδίου – ΑΠΟΞ 0-3
Η Βαθμολογία
1. SKODA ΞΑΝΘΗ Α’
2. Α.ΠΟ.Ξ.
3. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ
4. OLIMPIC FS ΛΑΡΙΣΑΣ

Β’ Όμιλος
Παρασκευή 3 Ιανουαρίου
SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ – Πανθρακικός 2-2
Καππαδόκες Αλεξ/πολης – Ποσειδών Μηχανιώνας 3-0
Σάββατο 4 Ιανουαρίου
SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ – Ποσειδών Μηχανιώνας 3-1
Πανθρακικός – Καππαδόκες Αλεξ/πολης 3-1
SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ – Καππαδόκες Αλεξ/πολης 4-1
Πανθρακικός – Ποσειδών Μηχανιώνας 2-0
Η Βαθμολογία
1. SKODA ΞΑΝΘΗ Β’
2. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
3. ΚΑΠΠΑΔΟΚΕΣ
4. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ

Αγώνες Κατάταξης
Κυριακή 5 Ιανουαρίου
Olimpic FA Λάρισας – Ποσειδών Μηχανιώνας 0-2
Ατρόμητος Τριαδίου – Καππαδόκες 1-1 (2-3 πεν)
ΑΠΟΞ – Πανθρακικός 1-1 (2-3 πεν)
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ 7-1

Η Τελική Βαθμολογία
1. SKODA ΞΑΝΘΗ Α’
2. SKODA ΞΑΝΘΗ B’
3. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
4. Α.ΠΟ.Ξ.
5. ΚΑΠΠΑΔΟΚΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
6. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
8. OLIMPIC FA ΛΑΡΙΣΑΣ

MVP: Καταλίδης (Ατρόμητος Τριαδίου)
1ος Σκόρερ: Τσιλιγγίρης (SKODA ΞΑΝΘΗ) 6 γκολ
Καλύτερος τερματοφύλακας: Τασίδης (Πανθρακικός)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ JUNIOR (γεν. 2003-2004)

Α’ Όμιλος
Παρασκευή 3 Ιανουαρίου
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Αγροτικός Αστέρας Β’ 3-2
Ποσειδών Μηχανιώνας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-1
Σάββατο 4 Ιανουαρίου
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-1
Αγροτικός Αστέρας Β’ – Ποσειδών Μηχανιώνας 1-2
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ποσειδών Μηχανιώνας 6-2
Αγροτικός Αστέρας Β’ – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-2
Η Βαθμολογία
1. SKODA ΞΑΝΘΗ Α’
2. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
3. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
4. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Β’

Β’ Όμιλος
Παρασκευή 3 Ιανουαρίου
Πανθρακικός – Αγροτικός Αστέρας Α’ 7-0
Εθνικός Λαγυνών – Ολυμπιακός Ξάνθης 1-7
Σάββατο 4 Ιανουαρίου
Πανθρακικός – Ολυμπιακός Ξάνθης 2-4
Αγροτικός Αστέρας Α’ – Εθνικός Λαγυνών 1-3
Πανθρακικός – Εθνικός Λαγυνών 1-1
Αγροτικός Αστέρας Α’ – Ολυμπιακός Ξάνθης 0-10
Η Βαθμολογία
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΞΑΝΘΗΣ
2. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
3. ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ
4. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Α’

Αγώνες Κατάταξης
Κυριακή 5 Ιανουαρίου
Αγροτικός Αστέρας Α’ – Εθνικός Λαγυνών 0-2
Ποσειδών Μηχανιώνας – Αγροτικός Αστέρας Β’ 3-1
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Πανθρακικός 2-0
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ολυμπιακός Ξάνθης 1-6

Η Τελική Βαθμολογία
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΞΑΝΘΗΣ
2. SKODA ΞΑΝΘΗ Α’
3. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
4. ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ
5. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
6. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Α’
7. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Β’

MVP: Σκαρλάτος (Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης)
1ος Σκόρερ: Παπάζογλου (SKODA ΞΑΝΘΗ) 6 γκολ
Καλύτερος τ/φ: Τζαμπατζάκης (Καππαδόκες)

Σχετικά Άρθρα

Διαβάστε Επίσης
Close
Back to top button