Φιλική νίκη για την SKODA ΞΑΝΘΗ

Νικηφόρο ήταν το φιλικό που έδωσε η SKODA ΞΑΝΘΗ την Τρίτη το απόγευμα στο γήπεδό της, με αντίπαλο την Ν. Σαλαμίνα Αμμοχώστου κερδίζοντας με 3-0. Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη σκόραρε νωρίς στο παιχνίδι με τον Βαγγέλη Πλατέλλα στο 15’ και τον Μαρσελίνιο στο 21’, πήρε το προβάδισμα και πήγε με το 2-0 στα αποδυτήρια για το ημίχρονο. Στην επανάληψη οι προπονητές των δύο ομάδων δοκίμασαν παίκτες και σχήματα και το φιλικό παιχνίδι που παρακολούθησαν οι περίπου 500 φίλαθλοι, έληξε με το τελικό 3-0 χάρη στο γκολ του Ρικάρντο Ντάνι στο 55ο λεπτό.

Η SKODA ΞΑΝΘΗ ξεκίνησε με τους: Βιβιανί, Μπέρτο, Κομεσίδη, Βάλλα, Μπαξεβανίδη, Βασιλακάκη, Ντάνι, Μαρσελίνιο, Πλατέλλα, Μάνταλο, Μαρκόφσκι. Σαν αλλαγή αγωνίστηκαν οι: Ονουάτσι, Τορομανίδης, Ράνος, Τριάδης, Γούτας, Ζαρόπουλος, Νάκας, Κούτεβ, Δουμάνης, Γκατσολάρι, Φλίσκας, Αλτιπαρμακόφσκι.
Η Ν. Σαλαμίνα Αμμοχώστου του Νίκου Ανδρέου ξεκίνησε με τους: Κόβατς, Θεράποντος, Μπενίτεζ, Χατζηπαντελίδης, Μοντέστε, Σόουζα, Πιντσέλι, Οπέρ, Γκρίμς, Πέδρο Ζόρζε, Κάρολι. Έπαιξαν σαν αλλαγή και οι: Χατζηφρανκίσκου, Χέλιο, Σααβέντρα, Βέλκοβ, Τσιζνέφσκι, Αδάμου, Μοδέστου, Μουστάκας, Αγκμπο, Λαμπρόπουλος, Μοδέστος, Γεμπόα, Εγγλέζου, Γκρέι.