ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ!

Σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων η SKODA ΞΑΝΘΗ γνώρισε την ήττα από τον Πλατανιά με σκορ 3-2 στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής.

Στο 11′ ο Σάντος Γκλέισον πέτυχε το 0-1 με φάουλ και ο Βάλλας στην προσπάθειά του να διώξει πέτυχε αυτογκόλ κάνοντας το 1-1 στο 47′.

Στο 83′ ο Ντοέ σημείωσε το 2-1 για τους γηπεδούχους με τον Βασιλακάκη να ισοφαρίζει προσωρινά στο 88′ (2-2) και τον Ντοέ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ να πετυχαίνει το τελικό 3-2 στις καθυστερήσεις.

Αξίζει να σημειώσουμε πως η SKODA ΞΑΝΘΗ έπαιζε με 10 παίκτες από το 39′ καθώς αποβλήθηκε ο Νικολά Μαρίν απευθείας με κόκκινη κάρτα και από το 83′ με 9 παίκτες καθώς αποχώρησε ο Σάντος Γκλέισον τραυματίας.