ΕΔΕΙΞΕ ΕΤΟΙΜΗ Η SKODA ΞΑΝΘΗ

Αν ο αγώνας με την Καστοριά αποτέλεσε κριτήριο για το αν η SKODA ΞΑΝΘΗ είναι έτοιμη ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος τότε η τεχνική ηγεσία και οι ποδοσφαιριστές θα πρέπει να είναι χαρούμενοι καθώς νίκησαν μια πολύ καλή Καστοριά με 4-1 αποδίδοντας στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα υπέροχο ποδόσφαιρο.
Ο χορός των τερμάτων άνοιξε λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου όταν ο Τσικίνιο έγινε αποδέκτης μιας υπέροχης συνεργασίας και από θέση αριστερά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων κάνοντας το 1-0.

Αν ο αγώνας με την Καστοριά αποτέλεσε κριτήριο για το αν η SKODA
ΞΑΝΘΗ είναι έτοιμη ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος τότε η τεχνική ηγεσία
και οι ποδοσφαιριστές θα πρέπει να είναι χαρούμενοι καθώς νίκησαν μια πολύ καλή
Καστοριά με 4-1 αποδίδοντας στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα υπέροχο ποδόσφαιρο.

Ο χορός των τερμάτων άνοιξε λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου όταν
ο Τσικίνιο έγινε αποδέκτης μιας υπέροχης συνεργασίας και από θέση αριστερά έστειλε
την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων κάνοντας το 1-0. Νωρίτερα ο Παβιό στο 6ο
λεπτό είχε σουτ φάουλ στο δοκάρι ενώ ο Παπαδημητρίου στο 27ο λεπτό νίκησε τον Θέμελη
αλλά όχι και τον Βεκόπουλο που απέκρουσε λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή του
τέρματος.

Το θέαμα ήταν υπέροχο, ο κόσμος που βρισκόταν στις κερκίδες χειροκροτούσε
και οι ποδοσφαιριστές της SKODA ΞΑΝΘΗ πιστοί στο ραντεβού τους συνέχισαν στους ίδιους
ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο. Μετά από 7 λεπτά αγώνα ο Αλέξης Γαρπόζης γύρισε επικίνδυνα
την μπάλα στην μικρή περιοχή και ο Βασιλειάδης στην προσπάθεια να την απομακρύνει
την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν καλή
απόδοση και ο Γιόγκιτς με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή μείωσε σε 2-1.

Λίγο πριν την συμπλήρωση 70 λεπτών αγώνα σημειώθηκε το ωραιότερο
τέρμα της συνάντησης. Ο Λουτσιάνο πήρε την πάσα από τον Μαχράτζε…χόρεψε τους αντιπάλους
του έβγαλε την σέντρα με το δεξί και ο Γαρπόζης με βολέ στην κίνηση σημείωσε το
3-1.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σάλιμαρ Τζόουνς που εκμεταλλεύτηκε
την προσπάθεια του Καζάκη και με κοντινή προβολή σημείωσε το 4-1 σκορπώντας ντελίριο
ενθουσιασμού στους φιλάθλους της ομάδας.

Άριστη η διαιτησία του Κου Ντάκου (Μπάτζιος – Τζήλος).

SKODA ΞΑΝΘΗ: Πιζανόφσκι, Παπαδημητρίου (Ντε Ματία), Τοροσίδης (70’Καζάκης),
Παβιό (56’Ζαπρόπουλος), Σίκωβ (56’Μαχράτζε), Άντζας (75’Μελισσάς), Λέο (56’Κάραμπας),
Λάφατα (46’Γαρπόζης), Λουτσιάνο (80’Φλίσκας), Λαμπριάκος, Τσικίνιο (80’Τζόουνς).

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Θέμελης (46’Παρακσευάς), Κισκαμπάνης, Μυρωνίδης, Βεκόπουλος,
Κανωτίδης (86’Δράκος), Γέλισιτς (46’Καγκιούζης), Θωμαίδης (69’Χατζής), Ελευθεριάδης