Διεύθυνση: Μακεδονίας 4, Ξάνθη, Τ.Κ. 67100 - Τηλ.: 25410 21717 - e-mail: agonasxan@gmail.com
 Πρωτοσέλιδο 
Τρίτη, 18 Σεπτεμβρίου, 2018
8472
 
 
7η ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ  ΞΑΝΘΗ

Τετάρτη 20 Ιουνίου

 

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ) 

Παραδοσιακοί χοροί

Ώρα έναρξης 20:00 – 22:30

Χοροί και τραγούδια από όλη την Ελλάδα

Τα παιδικά τμήματα του ΧΟΞ υποδέχονται το καλοκαίρι χορεύοντας

 

NOSTOSΚΑΦΕ / BAR

Dj set alternative rock

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj Alexandridis (Ξάνθη)

 

 

Πέμπτη 21 Ιουνίου

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ

Συναυλία rock – hip hop

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00

Arbor (Ξάνθη)

Μια Απλή Τρίλιζα (Ξάνθη)

Diek (Ξάνθη)

ΤΖΑΜΑΛ (Θεσ/νίκη)

 

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)

Συναυλία pop – rock

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00

Παρουσίαση μουσικού εργαστηρίου Άγγελου Μουρβάτη "The KIDS' ROCK project"

Wheelchairs (Ξάνθη)

Poisonous FT (Ξάνθη)

και πολλά άλλα σχήματα

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ

Street music

Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00

Halkomaniacs (Δράμα)

 

 

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ

Street music

Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00

Halkomaniacs (Δράμα)

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ

Street music

Ώρα έναρξης 21:30 – 22:00

Halkomaniacs (Δράμα)

 

ΟΡΦΕΩΣ (ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΣΚΙΑΣ)

Street music

Ώρα έναρξης 22:00 – 22:30

Halkomaniacs (Δράμα)

 

ΚΥΒΕΡΝΕΙΟ ΚΑΦΕ /BAR

Συναυλία pop - rock

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Underhill West (Ξάνθη)

 

ΚΑΘ’ΟΔΟΝ ΚΑΦΕ /BAR

Dj set mainstream - rock

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj George (Ξάνθη)

 

ΜΙΚΡΟ BAR

Dj set electro funk

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj Σπύρος (Ξάνθη)

 

NOSTOS ΚΑΦΕ /BAR

Dj set rock - alternative - classic

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj Kyrlidis (Ξάνθη)

 

 

Παρασκευή 22 Ιουνίου

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ

Συναυλία έντεχνα – rock - funk

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30

Art lab students (Ξάνθη)

The Answer (Αλεξ/πολη)

Bailemos (Θεσ/νίκη)

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ

Συναυλία έντεχνα – λαικά

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Ορχήστρα Μίκη Θεοδωράκη , τραγουδούν οι :

Γεράσιμος Ανδρεάτος – Κλεονίκη Δεμίρη – Σοφία Παπάζογλου

 

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ «ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»

Συναυλία musical – pop – classic

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Black Box Summer Concert "Duets"

 

 

ΚΥΒΕΡΝΕΙΟ ΚΑΦΕ /BAR

Συναυλία pop - rock

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Deco (Θεσ/νίκη)

 

ΚΑΘ’ΟΔΟΝ ΚΑΦΕ /BAR

Συναυλία pop - rock

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

BrotherZZ (Ξάνθη)

 

ΜΕ ΡΑΚΙ ΚΑΦΕ /BAR

Συναυλία swing / χορευτικά

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Passa Tempo (Θεσ/νίκη)

Χορευτική παράσταση απο το Lindy Hop (Ξάνθη)

 

ΕΡΜΗΣ ΚΑΦΕ /BAR

Dj set Funk - Electronique

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj Deppy T. (Ξάνθη)

Dj Jacquez (Ξάνθη)

 

COGNAK ΚΑΦΕ / BAR

Dj set rock - reggae - rap - dancehall

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj Alex Kounavos (Ξάνθη)

 

Σάββατο 23 Ιουνίου

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ

Συναυλία pop - rock

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00

Cheek By Jowl (Θεσ/νίκη)

Εκμέκ (Θεσ/νίκη)

 

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)

Μουσική αφήγηση παραμυθιού - Μουσικά παιχνίδια - κατασκευές

Ώρα έναρξης 12:00 – 13:30

Η Μεταγνωση υποδέχεται "τον Αστέρη και τον Βίδα στην Ονειροχωρα", ένα παιδικό παραμύθι της Ελευθερίας Λαφτσιδη

Πρόσκοποι 2ου Συστήματος Ξάνθης

Μουσικά παιχνίδια για παιδιά  Trash art – φτιάχνουμε μουσικά όργανα

 

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ

Χορευτικά

Ώρα έναρξης 12:00 – 13:00

Παρουσίαση από το X-Dream Dance Academy

Latin-Ballroom, Salsa, Bachata , Kizomba, Hip Hop, Oriental

 

Βας. Σοφίας & Υδρας, έναντι ΔΕΗ

Συναυλία Hip hop

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00

Φάσμα Αντίθεσης (Κοζάνη)

Monoloque-D (Αθήνα)

OER (Ξάνθη)

Xannis (Ξάνθη)

Exitium Orcus & Clam (Κομοτηνή)

Vento (Ξάνθη)

Δυο Μι & Γνωστός Άγνωστος (Ξάνθη)

Frost (Αθήνα)

 

ΕΡΜΗΣ ΚΑΦΕ /BAR

Dj set

Ώρα έναρξης 15:00 – 23:00

Bring your own vinyl

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

Street music / παρέλαση κρουστών

Ώρα έναρξης 19:30 – 20:00

Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ

Street music / παρέλαση κρουστών

Ώρα έναρξης 20:00 – 20:30

Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ 

Street music / παρέλαση κρουστών

Ώρα έναρξης 20:30 – 21:00

Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

 

ΙΩΑΚΕΙΜ ΣΓΟΥΡΟΥ & ΟΡΦΕΩΣ

Street music / παρέλαση κρουστών

Ώρα έναρξης 21:00 – 21:30

Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

 

ΦΙΛΟΙΣΤΡΟΝ ΚΑΦΕ /BAR

Συναυλία ρεμπέτικα λαϊκά

Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00

Η ορχήστρα του πλατάνου (Ξάνθη)

 

ΚΑΘΟΔΟΝ ΚΑΦΕ / BAR

Dj set pop 80’s – 90’s Ξένα

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj Δημαρχόπουλος (Ξάνθη)

 

COGNAK ΚΑΦΕ / BAR

Dj set Drive By

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj Μικρός Κλέφτης (Θεσ/νίκη)

 

NOSTOS ΚΑΦΕ /BAR

Μουσική συναυλία rock

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Λάχνισμα (Ξάνθη)

 

ΜΕ ΡΑΚΙ ΚΑΦΕ /BAR

Dj set Funky - House

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

 

 

Κυριακή 24 Ιουνίου

 

Γηροκομείο Ξάνθης

Μουσική συναυλία ρεμπέτικα

Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00

Ρεμπέτες του ντουνιά (Ξάνθη)

 

ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΟ ΚΑΦΕ / BAR

Dj set Soul – funk – disco - house

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj Jacquez (Ξάνθη)

 

ΚΑΘΟΔΟΝ ΚΑΦΕ / BAR

Dj set swing

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj Μ. Καλοτίδης (Ξάνθη)

 

ΜΕ ΡΑΚΙ ΚΑΦΕ /BAR

Συναυλία pop - rock

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Joey (Θεσ/νίκη)

 

 

 

ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ

 

Διοργάνωση :

Πολιτιστικός Σύλλογος Ξάνθης «Βάτραχοι»

Σε συνδιοργάνωση με το Κέντρο Πολιτισμού Δήμου Ξάνθης